درمان ناتوانی جنسی و اختلال نعوظ با تغذیه و رژیم غذایی

داشتن رابطه ی جنسی مناسب ، نقش بسیار مهمی در پایدار ماندن یک رابطه زناشویی دارد. متاسفانه امروزه بسیاری از زوج ها با مشکلات و اختلالات جنسی مواجه هستند که یکی از دلایل بروز این اختلالات تغذیه و شیوه ی زندگی نادرست است. وقتی در مورد سلامت جنسی صحبت می شود، پای مسائل زیادی ازجمله خلق و خو و سازگاری زوجین تا خوردن غذاهایی که بر بهبود عملکرد جنسی مردان و زنان تاثیر می گذارد به میان کشیده می شود. از آنچه بزرگان طب سنتی و متخصصان علوم غذایی گفته اند این گونه بر می آید که تاثیر برخی مواد غذایی، مهارکننده های قوای جنسی را کاهش می دهد و باعث افزایش میل جنسی می شود.

اختلال نعوظ چیست؟

 هنگامی که آلت تناسلی مرد توانایی ایجاد نعوظ یا حفظ نعوظ به مدت كافی جهت انجام عمل مقاربت جنسی، (بزرگ و سفت شدن آلت مردان را نعوظ میگویند) را ندارد. اکثر مردان گاهی اوقات، برخی از مشکلات سخت شدن یا نعوظ ماندن آلت تناسلی را تجربه کرده اند، اما این اختلال نعوظ نامیده نمیشود که باعث نگرانی شود. تنها در صورتی که در عملکرد جنسی مشکل ایجاد کند و آنرا غیر ممکن سازد و  سبب نارضایتی مداوم شود، اختلال نعوظ نامیده میشود. در دیدگاه کلی تر، دو نوع اختلال نعوظ می تواند زندگی جنسی مردان را تحت تاثیر قرار دهد. علت اصلی پزشکی و یا روانی است.

علل ناتوانی جنسی

  • ناتوانی جنسی می‌تواند به علت عیوب عضوی و یا روانی ایجاد گردد. عوامل متعددی در ایجاد نعوظ اخلال ایجاد می‌کنند. در ابتلای هر کدام از اعضا و دستگاه‌های دخیل در نعوظ که در بالا ذکر شد ناتوانی جنسی ایجاد می‌شود.
  • مثلاً وقتی مردی استرس و افسردگی داشته و یا نگران این باشد که نمی‌تواند عمل دخول را انجام دهد، دچار ناتوانی می‌گردد که به آن ناتوانی جنسی روانی می‌گویند. در بیش از نیمی از موارد، ناتوانی به علت بیماری یا جراحی و تصادف منجر به صدمات عروقی عصبی به وجود می‌آید. داروها و علل هورمونی نیز می‌توانند در این قضیه مؤثر باشند.
  • از میان بیماری‌ها باید از بیماری قند یا دیابت نام برد که ایجاد ضایعات عروقی عصبی کرده و هجوم جریان خون به داخل آلت را در هنگام تقاضای جنسی مختل نموده و ناتوانی جنسی ناشی از مرض قند را ایجاد می‌کند.
  • حفظ رژیم غذایی، ورزش و کنترل قند خون به وسیله دارو زیر نظر پزشک مربوطه مشکل را حل می‌نماید، ولی در صورت طولانی بودن، ناتوانی جنسی مزمن ایجاد می‌کند که درمان آن مشکل است.
  • یکی دیگر ازعلل عضوی، بیماری‌های قلبی عروقی می‌باشد که در آن جریان خون به داخل آلت کاهش یافته و شخص نعوظ کافی پیدا نمی‌کند. به علاوه گهگاه وریدها که وظیفه احتباس خون در داخل آلت را بر عهده دارند به خوبی عمل نکرده و شخص نمی‌تواند نعوظ خود را به مدت کافی جهت انجام نزدیکی پایدار نگاه دارد. به این حالت ناتوانی جنسی وریدی می‌گویند.
  • جراحی‌های وسیع لگنی که برای کنترل سرطان پروستات، مثانه و روده بزرگ به کارگرفته می‌شود، به علت اینکه در آن جراح سعی در برداشتن کامل تمام بافت‌های اطراف سرطان را دارد، سبب صدمه به عروق و اعصاب مسئول ایجاد نعوظ گردیده و نهایتاً ناتوانی جنسی ایجاد می‌کنند.

مواد غذایی برای بهبود عملکرد نعوظ

غذاهای زیر را می توان به رژیم غذایی خود را برای بهبود عملکرد نعوظاضافه شده است:

موز

موز هستند منبع بسیار خوبی از پتاسیم است که لازم است برای عملکرد طبیعی قلب و گردش خون. موز می تواند سطح سدیم و فشار خون خود را کنترل و درمان طبیعی استفاده می شود برای بهبود عملکرد نعوظ هستند. رتبه دهی نشده است، یا وجود دارد دیگر منابع پتاسیم نیز در صورتی که شما نمی مانند موز و مصرف زیاد نمک. شما می توانید این ماده معدنی از سیب زمینی ژاکت (به خصوص از آن پوست) و پرتقال نیز هست.

گیلاس

گیلاس آنتوسیانین مواد گیاه منحصر به فرد است که دیواره های شریان ها را کمک به جلوگیری از گرفتگی خود را سپر پر هستند. بسیاری از انواع توت ها روشن رنگی و میوه آلو، هلو و ابدار شریان ها را صاف و گل عشق زندگی خود کمک خواهد کرد.

فلفل

بهبود زندگی جنسی خود را با فلفل. اگر شما پس از لذت بردن از غذا تند است که مویرگ ها خود را گسترش با توجه به اثر فلفل قرمز تبدیل. و تنها مویرگ در منطقه صورت خود را که گسترش نیست. بیولوژیکی نصب فقط پدیده هیدرولیک بر است. آلت تناسلی مرد به خاطر مایع (خون) که به رگ های خونی مجبور شد سخت می شود. به همین دلیل است سالم قوی قلب و رگ های خونی لازم برای بهبود عملکرد نعوظ هستند.

قهوه

این نوشیدنی افزایش سوخت و ساز بدن, افزایش جریان خون در تمام بدن از جمله آلت تناسلی خود را. این می تواند کمک به بهبود نعوظ و همچنین برای درمان اختلال در نعوظ.

باغ پیاز

به عنوان غذاهای ذکر شده در بالا، پیاز و سیر نیز برای گردش خون به سولفید آلیسین فیتوکمیکال ها خوب است. اما در مورد خود بوی است که می unsexy فراموش نکنید. در این مورد رجوع به نعنا و جعفری، آنها را به deodorize دهان خود را کمک خواهد کرد.

ماهی های چرب

ماهی های چرب ارگانیسم انسان با اسیدهای چرب امگا-3 را فراهم می کند. خون کمتر چسبناک می شود و باعث می شود بهتر جریان خون به نقاط لازم بدن. بنابراین خوردن قزل بیشتر، محتویات تازه، ماهی خال مخالی و شما نعوظ بهبود.

صدف

صدف شناخته شده برای افزایش قدرت جنسی است که چرا آنها شهرت سکسی بسیار خوب است. اگر می خواهید به بهبود نعوظ که سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها برای تستوسترون خوب هستند، آنها می تواند کمک.

گوشت خوک

شما نیاز به ویتامین B1 برای متعادل سیستم عصبی مرکزی، بنابراین مصرف گوشت خوک تولید اسپرم بیشتر. شما همچنین ممکن است B1 از لوبیا سیاه و سفید و نان گندم کامل را بدست آوردن.

شراب

نوشیدن شراب قرمز به آنتی اکسیدان فیتوشیمیایی رسوراترول. این شما را خلق و خوی خوب و عملکرد نعوظ را بهبود بخشد. این آنتی اکسیدان شریان را باز می کند و تولید اکسید نیتریک را بهبود می بخشد. دومی را خونی گسترش و بنابراین آثار ویاگرا هنگامی که کمک می کند تا بهبود نعوظ. اما قرص تنها کمک می کند تا رگ های خونی کوچک و رسوراترول در شریان های اصلی خود را نیز عمل می کند. حد – یک یا دو لیوان بیش از اندازه کافی هستند ننوشید. اگر شما مصرف بیشتر شما نتیجه را دریافت کنید.

اثر داروهای مخدر بر ناتوانی جنسی

دارو ها و مواد مخدر نظیر کوکائین، ماری جوآنا، اوپیات ها، تریاک، هروئین، مورفین، آمفتامین ها و باربیتورات ها از عوامل مسبب ناتوانی جنسی می باشند. هر چیز برای سرخرگ ها خوب باشد یقیناً برای آلت تناسلی مرد نیز مفید است طبق یافته های اخیر آلت مرد عضوی پر خون است هر چیزی مانند کلسترول بالا و چربی های اشباع شده که باعث مسدود شدن رگ شود مطمئناً بر عروق آلت تناسلی نیز تاثیر گذار است. در حقیقت همه مردان پس از رسیدن به سن 38 سالگی تا حدودی به تنگی عروق آلت تناسلی دچار می شوند. بنابراین از کنترل رژیم غذایی غافل نباشید. کلسترول بالا احتمالاً یکی از علل ناتوانی جنسی است. به نظر می رسد کلسترول زیاد بر بافت های قابل نعوظ اثر می گذارد.

ترک سیگار و درمان ناتوانی جنسی

طبق تحقیقات به عمل آمده، نیکوتین موجود در سیگار باعث تنگی عروق می شود. مطالعه بر روی سگ های بالغ و دو رگه سالم نشان داد، استنشاق دود 2 نخ سیگار موجب فقدان نعوظ در 5 سگ و عدم توانایی در حفظ حالت نعوظ در یک سگ دیگر شد. پژوهشگران بر این باورند که استنشاق دود سیگار با جلوگیری از شل شدن عضلات صاف بافت آلت مانع از نعوظ می شود.

منابع:

fa.yourwebdoc.com، پزشکان بدون مرز،‌asanteb.com، بیتوته،‌دکترسلام،‌پارسی طب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *