لاغری موضعی با دستگاه ال پی جی: عوارض و هزینه

امروزه روش های بسیار مختلفی برای لاغری موضعی ارائه شده است ، که بسیاری از آن ها روش های تهاجمی و جراحی می باشد. لاغری و تناسب اندام یکی از مهم ترین مسائلی است که این روزها افراد مختلف را در گیر خود ساخته است، راه های زیادی همچون گرفتن رژیم های غذایی و ورزش های مختلف می تواند در زیبایی و تناسب اندام شما نقش داشته باشد . بهتر است در کنار استفاده از این روش ها ، شیوه های کار آمد و موثر را نیز به کار گرفت ، یکی از راه های لاغری برای قسمت های مشخصی از بدن ، لاغری با دستگاه LPG می باشد که می تواند به صورت موضعی بر روی نواحی که دارای حجم بیشتری از چربی هستند ، تاثیر بگذارد. لاغری و زیبایی اندام با LPG یک راه سریع و راحت برای از بین بردن چربی های بدن است .این روش بر خلاف روش های دیگر لاغری عوارض بسیار کمی دارد و کاملا طبیعی است.

دستگاه LPG چگونه کار می کند؟


دستگاه LPG که از جدیدترین تکنیک های درمان سلولیت و کاهش سایز و لاغری موضعی است، در مناطق مختلف پوست کاربرد دارد. این دستگاه با استفاده از یک موتور مخصوص باعث ایجاد مکش قابل تنظیم در شدت و فرکانس می شود که با دو غلطک باعث کشیده شدن پوست می شود. ماساژ مکانیکی دستگاه با ایجاد یک فشار مثبت و حرکت کردن بر روی پوست و ایجاد فشار منفی بر لایه های زیرین پوست اثرات خود را بر روی پوست و سلولیت و چربی های زیرین پوست، عضلات، و یا استخوانها و عروق و اعصاب می گذارد، بدون اینکه اثرات سوء بر لایه های فوق بگذارد.

تکنیک رول (گردش)

دو غلطک مستقل در دستگاه LPG در حالیکه حرکت رو به جلو دارند کمک به کشیده شدن پوست می کنند. این روش در درمان بافتهای مختلف از جمله؛ سلولیت، چربی، ادم پوستی، بافت فیبری در پوست، چسبندگی های پوستی، التهاب های پوستی، پوستهای نازک شده و شکننده و حساس، موثر می باشد.

تکنیک بلند کردن (Lift)

با ایجاد پالس های ضربانی کوچک در سر دستگاه باعث ایجاد موجی در بافتهای بدن می شود که نتیجه آن تحریک سیستم ظریف سازی پوست است. که با توجه به میزان فرکانس بخش لیفت دستگاه (۴، ۸ یا ۱۶ پالس) و قدرت مکش انتخاب شده (که شدت آن قابل تنظیم است) این تحریکات برای زیبایی سازی و اهداف درمانی از جمله پوست نازک و شکننده، ادم بافتی، اسکار پوستی، چین و چروک پوستی، لیفت پوست استفاده می شود. از کاربردهای دیگر LPG می توان به بازسازی و استحکام پوست صورت، لیفتینگ صورت و رفع چین و چروک برطرف کردن منافذ باز پوست و برطرف کردن غبغب و تاخیر در فرآیند پیری اشاره کرد.

مزایای ال پی جی


ال پی جی را می‌توان به‌صورت سرپایی انجام داد که روشی نسبتاً بدون درد است. بسته به منطقه‌ی مورد درمان، یک جلسه‌ی درمانی بین 30 دقیقه تا یک ساعت زمان برده و بسیاری از افراد پس از تنها یک جلسه‌ی درمانی احساس می‌کنند که پوست آن‌ها سفت‌تر شده است. از جمله دیگر مزایای کلیدی ال پی جی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • کاهش استرس
 • تقویت گردش خون در کل بدن
 • عدم ایجاد مدت‌زمان ازکارافتادگی
 • تجربه‌ای راحت و بدون درد
 • عدم وجود خطر ایجاد سوختگی
 • قابلیت انجام بر روی همه‌ی انواع پوست و افراد مختلف
 • آثار تدریجی

داوطلب شدن برای درمان


ازآنجایی‌که ال پی جی می‌تواند گردش خون را تا حد 400 درصد افزایش دهد، ممکن است برخی عارضه‌ها تشدید شده و یا برخی از دستگاه‌های بدن تحت فشار زیادی قرار بگیرند. به همین منظور، درمان افرادی که عارضه‌های زیر در آن‌ها تشخیص داده شده است ناممکن است:

 • ترومبوز و یا استفاده از داروهای شل کننده‌ی تجویزی خون
 • بیماری‌های پیش‌رونده و عفونی مثل ایدز و غیره
 • سرطان و تومورهای بدخیم در عرض 5 سال گذشته
 • بیماری‌های قلبی
 • التهاب یا عفونت حاد
 • بیماری‌های تنفسی
 • ازکارافتادن کلیه
 • هپاتیت
 • دیابت
 • عارضه‌های مربوط به گردش خون در عرض 2 سال گذشته

خطرات و عوارض


با وجود آنکه کارآیی روش ال پی جی برای تعداد زیادی از افراد مختلف ثابت شده است، اما همیشه این احتمال وجود دارد که برای بعضی افراد کارآیی لازم را نداشته باشد. علاوه بر آن ممکن است در بعضی موارد برای دستیابی به نتایج مطلوب به تعداد جلسات زیادی نیاز باشد و این می‌تواند هزینه مالی زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. به همین علت است که احتمال دارد شما مبلغ زیادی را برای چند جلسه هزینه کنید و سپس متوجه شوید که این روش کارآیی لازم را برای شما نخواهد داشت.

آیا ال پی جی درد دارد؟

ال پی جی برای لاغری یک درمان غیرتهاجمی و بدون درد است. حس بیمار در زمان انجام این درمان شبیه به حس ماساژ عمیق است و اغلب افرادی که از این روش استفاده کرده‌اند، تجربه آرام و خوشایندی داشته‌اند. قدرت دستگاه ال پی جی متناسب با سطح راحتی و تحمل شما تنظیم می‌شود. بیمار معمولاً برای راحتی و آسایش بیشتر در هنگام اجرای این روش، یک لباس مخصوص می‌پوشد که شبیه به جوراب بلندی است که تمام بدن را می‌پوشاند.

پرسش‌های متداول


آیا رژیم غذایی همراه با LPG لازم است؟

رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه به همراه جلسات LPG باعث اثرات مناسب تر و بهتر می شود. و اگر هدف شما از درمان به روش LPG کاهش وزن هم باشد توصیه به رعایت رژیم غذایی و ورزش می شود.

چرا فعالیت بدنی بعد جلسات LPG توصیه می شود؟

از آنجا که با تجزیه چربی های بدن یک منبع انرژی در خون آزاد می شود با افزایش فعالیت این منبع انرژی توسط عضلات استفاده شده و مانع برگشت آنها می شود.

تعداد جلسات درمانی و مدت هر جلسه درمانی چقدر است؟

هر جلسه درمان حدود ۳۰ دقیقه ؛ و هر دوره درمانی حدود ۱۵ جلسه می باشد.

آیا نتایج درمان دائمی است؟

اگر عوامل ایجاد شرایط اولیه (قبل درمان) تغییر کند و یک ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل داشته باشید به همراه درمانهای نگه دارنده هر ۴-۳ هفته ۱ بار می تواند نتایج دائمی داشته باشد.

هزینه


هزینه‌ی عمل ال پی جی می‌تواند بسته به محل انجام آن و عوامل متعدد دیگری متغیر باشد.

منابع:

n-clinic.ir، دکتر اسعدی، behrooyanclinic  ،skinbeautyclinic، دکترجراح‌زاده، کلینیک رازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *