لاغری موضعی با دستگاه RF (آر اف): مزایا، عوارض وهزینه

امواج راديو فرانسی (RF) سالهاست ه در دنيای پزشی برای اهداف گوناگون اربرد دارد . سلوليت و انباشتگی چربی در نواحی مختلف بدن و بهم ريختن تناسب اندام ،  Aging (پيری پوست)، چين و چرو صورت و دور چشم، آنه موضوعات بحث و عمل هميشگی حوزه پوست و زيبايی اند بطوريه سبب توليد انواع روشها و تنولوژيهای درمان مشلات ياد شده گرديده است . ساختار اصلی سيستم های RF در واقع شامل ي نوسان ساز امواج الترونيی در محدوده فرانس راديوئی است.

لاغری با آر اف با سوختن سلول‌های چربی در لایه‌های چربی زیر پوست انجام می‌شود. بافت همبند سست غالباً از سلول‌های چربی و انرژی ذخیره شده به شکل لیپید (چربی) تشکیل شده است. گرمای حاصل از آر اف باعث می‌شود که سلول‌های چربی، اسید چرب در سیستم لنفاوی ترشح کنند که مانند یک فیلتر برای بدن عمل می‌کند. زمانی که اسیدهای چرب از سلول‌های چربی تراوش کرد باعث جمع شده بدن و لاغر شدن آن می‌شود.

نحوه انجام فرآیند


دستگاه لاغری RF با تاباندن امواج رادیوفرکونسی همزمان با از بین رفتن سلولهای چربی، موجب سفت شدن پوست ناحیه موردنظر شده و مانع شل شدن و افتادگی پوست بعد از رفع چربیهای اضافی میشود.این تکنولوژی نوین با استفاده از اندکی انرژی رادیو فرکوئنسی ،گرمای بسیار مناسبی در پوست ایجاد میکند و بلافاصله شروع به صاف کردن و سفت کردن پوست میکند. RF میتواند پوست صورت، گردن، بازو و شکم را تدریجاً و به طور مؤثر سفت کند.از این رو به آن اتوی پوست و یا لیفتینگ بدون جراحی میگویند.تکنولوژی RF، همچنین راه حل مناسبی برای درمان سلولیت است و حتی ناحیه باسن را سفت می کند. با ایجاد گرمای مناسب و با استفاده از انرژی متمرکز، درمان کاملا بدون درد RF همراه با صاف و سفت کردن فوری پوست آغاز می شود و پس از اولین درمان پوستی سفت تر قابل مشاهده است . از نظر پزشکی ثابت شده است که درمان RF در انواع  پوستها کلاژنها را بازسازی و سفت می کند. درمان RF  گزینه مناسب تری نسبت به جراحی است تا پوستتان را از علائم  پیری رها کنید.

مزایا


 • مطمئن، بی‌خطر و مؤثر
 • نتایج فوری
 • غیرتهاجمی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود ظاهر بدن
 • بدون نیاز به بستری شدن

قسمت‌هایی از بدن که با روش آر اف قابل درمان هستند


به کمک روش آر اف می‌توان قسمت‌های مختلف بدن را تغییر شکل داد که برخی از این قسمت‌ها عبارتند از:

 • شکم و پهلوها
 • ران‌ها
 • باسن
 • صورت و گردن (شامل غبغب)
 • بازوها

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


لاغری با دستگاه آر اف فرایندی مطمئن و بی‌خطر است که عوارض جانبی و خطرات احتمالی ناچیزی دارد. برخی از این عوارض جانبی عبارتند از قرمزی و تورم و در مواردی هم ممکن است کبودی روی پوست ایجاد شود اما همه این عوارض موقتی هستند. خطر احتمالی جدی‌تر فرایند لاغری با دستگاه آر اف، سوختگی است اما بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد و به همین دلیل باید این کار توسط یک پزشک مجرب انجام شود.

متقاضی مناسب


برای تعیین شرایط لازم جهت انجام فرایند لاغرسازی با دستگاه آر اف، پیش‌نیازهایی وجود دارد. برجسته‌ترین و مهم‌ترین این پیش‌نیازها عبارتند از سلامتی و ثابت بودن وزن. دستگاه لاغری با آر اف به صورت موضعی برای از بین بردن چربی‌ها طراحی شده است. این روش جایگزین مناسبی برای رژیم غذایی سالم و ورزش نیست به خصوص زمانی که بدن بیمار باید توانایی دفع سلول‌های چربی درمان شده را برای لاغری و سبک شدن داشته باشد. بیمارانی که درصد چربی بدن آنها کنترل شده است معمولاً بهترین نتایج را از انجام این فرایند به دست می‌آورند. بدن این افراد چربی‌های موضعی را به سرعت از بین می‌برد. این منجر به پیش‌نیاز دوم می‌شود: بیمار باید چاقی‌های موضعی کم تا متوسط داشته باشد. قسمت‌هایی از بدن که مقادیر زیادی چربی انباشته داشته باشند را می‌توان به این روش درمان کرده اما فرایندهای دیگر مانند لیپوساکشن برای این شرایط بهتر جواب می‌دهد. اشتیاق نیز یک عامل دیگر است. ممکن است انجام چندین اقدام درمانی برای از بین بردن چربی‌های اضافی نیاز باشد.

مراقبت‌های پس از انجام فرآنید


شما باید برای تحریک سیستم لنفاوی و سیستم دفع ادرار ورزش‌های سبک انجام دهید.

حداقل تا 3 روز پس از عمل باید روزانه 2 لیتر آب بنوشید.

از یک رژیم غذایی کم‌چرب، با پروتئین، قند و شیرینی کم پیروی کنید.

پوست خود را مرطوب نگه دارید.

پرسش‌های متداول


ميزان اثر

در بيشتر افراد موثر است و نتيجه خيلی خوبی دارد در اکثر افراد ميشود استفاده کرد.

شرايط استفاده

در افرادی که میخواهند دستگاه هیچ گونه عارضه نداشته باشد و مشکل چربی خون بالا فشار خون دارند.

ممنوعیت

بیماران دارای ضربان ساز مصنوعی قلب(Pace Maker)

مدت درمان

حد اقل 8جلسه برای2 الی3 سایز(4الی10 سانت) هفته ای 1 بار

هزینه


هزینه و قیمت روش های کاهش چربی بدون عمل جراحی هر پزشک و همچنین در هر شهر متفاوت است. مشابه هر روش درمانی جدید دیگر در لاغری موضعی، کل هزینه درمان با استفاده از این روش بالاتر از لیپوساکشن(لیپوماتیک) است. به طور کلی هزینه عمل لیپوماتیک به تعداد نواحی درمان شده با این روش و شاخص توده بدن (BMI) بیمار بستگی دارد. به خاطر اینکه این روش درمانی یک درمان انتخابی است، موسسات بیمه معمولاً هزینه لاغری با آر اف یا لیپوماتیک را پوشش نمی دهند. با این وجود بسیاری از جراحان به بیماران خود طرح های تامین مالی پیشنهاد می کنند که با استفاده از این طرح ها پرداخت هزینه های درمان برای بیمار امکان پذیر و مقرون به صرفه تر می شود.

منابع:

مریم جراح‌زاده، tehrancosmetics،شهرزاد محمدیان،

dralo، دکترنیره کابلی، آرمیتاکلینیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *