لاغر کردن موضعی با دستگاه

برخی از نواحی در بدن ما مستعد تجمع چربی‌های اضافی هستند. اگر شما در برخی از نواحی خاص در بدن تان چربی موضعی دارید که نمی توانید از دست آن خلاص شوید و این مشکل با گرفتن رژیم غذایی و ورزش کردن به هیچ عنوان برطرف نمی شود، می‌توانید از روش‌های کلینیکی برای لاغری موضعی بدن خود بهره ببرید. در مرکز مشاوره و زیبایی آذین ما روش‌های درمانی مختلفی را ارائه می‌دهیم که به کمک آن می‌توانید با چربی‌های موضعی که برای شما مشکل ساز شده‌اند، مقابله کنید.

لاغری موضعی با دستگاه


بسیاری از افراد دارای وزن متناسب هستند ولی در برخی نواحی مبتلا به چاقی موضعی هستند که این تجمع چربی در اطراف پهلوها ، شکم ، باسن و ران ها دیده می شود و در بعضی مواقع  بصورت سلولیت  با تجمع چربی بصورتی که  پوست آن ناحیه به شکل پوست پرتقال می شود تظاهر می کند. سلولیت حالتی است که در آن توده های چربی در مناطقی ازبدن در زیر پوست باعث برجستگی می شود وعلت آن کاهش جریان خون در این نواحی می باشد.

بسیاری از افراد نیز از عمل جراحی و بی هوشی که می توانند تهاجمی باشند بیم دارند و تمایلی به انجام این روش ها ندارند. به این افراد نیز توصیه می شود از روشهای غیر تهاجمی و بدون خطر مانند دستگاه لاغری   3-MAX که تر کیبی از RF  ، کویتیشن  و واکیوم می باشد  استفاده کنند این روش با طول موج مشخصی باعث از بین بردن چربی های موضعی می شود.

لاغری موضعی و رفع سلولیت با جدیدترین دستگاه‌های لاغری


لاغری با دستگاه LPG

بهتر است در کنار استفاده از این روش ها ، شیوه های کار آمد و موثر را نیز به کار گرفت ، یکی از راه های لاغری برای قسمت های مشخصی از بدن ، لاغری با دستگاه LPG می باشد که می تواند به صورت موضعی بر روی نواحی که دارای حجم بیشتری از چربی هستند ، تاثیر بگذارد. لاغری و زیبایی اندام با LPG یک راه سریع و راحت برای از بین بردن چربی های بدن است .این روش بر خلاف روش های دیگر لاغری عوارض بسیار کمی دارد و کاملا طبیعی است. کلینیک زیبایی بهرویان یکی از کلینیک زیبایی های تهران است که دارای دستگاه LPG می باشد.

هایفوتراپی

در روش‌ هایفوتراپی از امواج متمرکز شده‌ی اولتراسوند با شدت بالا استفاده می‌شود تا سلول‌های چربی در هم شکسته شوند و در نتیجه به تدریج توسط بدن جذب شوند. روش‌هایفوتراپی برای از بین بردن چاقی موضعی توسط سازمان FDA تایید شده است.

لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش‌های پیشرفته و تکنیک به روز شده‌ی لیپوساکشن، برای لاغری موضعی است. ارتعاش و حرکت سریع کانولا درعمل لیپوماتیک موجب تسکین درد بیمار می‌شود. نحوه عملکرد این روش درست مشابه به زمانی است که شخص خود را می‌خاراند و این کار، حساسیت و تحریک پوستی او را بر طرف می‌کند. همچنین حرکت سر کانولا موجب می‌شود که در بین بافت‌های چربی به راحتی راه خود را باز کند. این کانولا در حین کار، ماده‌ی بی حس کنده را نیز به ناحیه مورد نظر منتقل می‌کند و بنابراین عمل استخراج چربی بدن هیچ دردی انجام می‌شود. سر کانولای لیپوماتیک قابلیت حرکت در بین بافت‌های فیبروزی و سخت‌تر را نیز دارد و به همین دلیل می‌تواند به نحو بسیار بهتری ناحیه مورد نظر را فرم‌دهی کند و از طرف دیگر، مدت زمان جراحی، میزان تورم و کبودی ناحیه مورد نظر و نهایتا مدت زمان ریکاوری بسیار کاهش می‌یابد.

رادیوفرکوئنسی (آر.اف فراکشنال)

رادیوفرکوئنسی یکی از روش‌های زیبایی برای کاهش سلولیت پوستی و ایجاد ظاهری صاف، نرم و یکدست برای پوست نواحی ران و باسن و شکم است. این روش به رفع افتادگی پوست کمک می‌کند و همچنین در صورت به‌کارگیری آن در نواحی صورت و گردن موجب رفع چین و چروک صورت و برطرف شدن غبغب و جمع شدن پوست گردن می‌شود. به جز نواحی ران و باسن و شکم، نواحی دیگری که می‌توان روش آر.اف فراکشنال را برای آن به کار برد عبارتند از: اطراف لب‌ها، اطراف چشم‌ها در قسمت خارجی کاسه‌ی چشم، روی دست‌ها و هر جای دیگری از بدن که مشکل ترک پوستی برای آن ایجاد شده است.

در روش رادیوفرکوئنسی، انرژی تولید شده توسط دستگاه به نواحی مورد نظر در زیر پوست فرستاده می‌شود و با گرم کردن این بافت‌ها، بدن تحریک به تولید کلاژن بیشتر می‌شود. ناحیه خارجی پوست در حین انجام این روش، خنک می‌شود تا آسیبی به آن وارد نشود. در طی انجام رادیوفرکوئنسی شما تا حد کمی احساس گرما در زیر پوست خود می‌کنید. نتایج اولیه این درمان بعد از ۴ ساعت قابل مشاهده هستند و این نتایج ظرف یک دوره‌ی ۲ تا ۶ ماهه به تدریج بهبود می‌یابند.

مزوتراپی

مزوتراپی دانش و هنر انجام تزریقات میکروسکوپی متعدد در زیر پوست به نحوی بسیار دقیق و نسبتا بدون درد است. این تزریقات  ممکن است در صورت یا نواحی مختلف بدن انجام شوند. ترکیبی که در روش مزوتراپی تزریق می‌شود می‌تواند شامل مواد موثر فعال یا دیگر مواد تایید شده باشد. این ترکیبات می‌توانند همچنین با پلاسمای غنی از پلاکت ترکیب شوند. پلاسمای غنی از پلاکت از خون خود بیمار تهیه می‌شود. همچنین ممکن است همراه با مواد مزوتراپی مقادیری چربی غنی سازی شده که از بدن خود شما گرفته شده است نیز در حین مزوتراپی تزریق شود. ترکیب مورد استفاده برای هر بیمار با توجه به شرایط خاص او و همچنین نوع درمان مورد نظر، تعیین می‌شود و انتخاب صحیح نوع ترکیب از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل، بسیار مهم است که برای انجام مزوتراپی به یک متخصص باتجربه مراجعه کنید.

لیپولیز

در این روش اشعه لیزر با انرژی کم به پوست تابانده می‌شود که جذب سلول‌های چربی هدف می‌شود و این سلول‌ها در هم شکسته شده و مواد چرب درون آن‌ها آزاد می‌شود. بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که اشعه لیزر در این روش هیچ تاثیر مخربی بر پوست یا بافت‌های اطراف چربی ندارد. بعد از آن که ماده‌ی چرب از درون سلول‌های چربی آزاد شد، از طریق سیستم لنفاوی بدن جذب می‌شود و به نقاطی از بدن انتقال داده می‌شود که در آن جا توسط متابولیسم بدن سوزانده شده و انرژی ان مصرف می‌شود. بنابراین برای کمک به مصرف کردن این چربی‌ها و از بین بردن آن‌ها به بیماران توصیه می‌شود که بعد از جلسه‌ی درمانی فعالیت فیزیکی داشته باشند تا به دفع چربی‌ها کمک کنند. در نهایت حجم سلول‌های چربی در بدن بیمار کاهش می‌یابد که این موضوع به معنای داشتن بدنی لاغر‌تر و خوش فرم‌تر است.

کویتیشن

دستگاه کویتیشن با تولید امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند، در بافت چربی لرزش ایجاد می‌نماید و با ایجاد فشار در این بافت حباب‌هایی در بین سلول‌های چربی ایجاد می‌کند. فشار ناشی از حباب‌های ایجاد شده و نیز لرزش، باعث پاره شدن غشای سلول‌های چربی شده و نهایتاً منجر می‌شود که چربی آزاد شده از سلول‌های چربی وارد رگ‌های لنفاوی و نهایتاً عروق خونی شوند. بافت چربی در مقابل لرزش ایجادشده از طریق دستگاه نمی‌تواند مقاومت کند و متلاشی می‌شود. این امواج اثرات کمتری بر بافت عروقی، سیستم عصبی و ماهیچه‌ها دارند؛ ولی بی تأثیر بر این بافت‌ها نیز نمی‌باشند.

کرایولیپولیز ( سرمادرمانی)

کرایولیپولیز یک روش غیرتهاجمی برای از بین بردن چربی و یکی از روش های لاغری موضعی است. در این روش با سرد سازی سلول های چربی زیرجلدی عمل لیپولیز، شکستن سلول های چربی تحریک می شود، بدون اینکه بافت های مجاور یا پوست آسیب ببینند. کرایولیپولیز برای کاهش چربی در نواحی مشخص بدن بکار می رود و بیشتر برای کاهش چربی در شکم و پشت استفاده می شود. کرایولیپولیز راه حل دائمی برای کوچک کردن شکم و پهلو نیست. با وجود اینکه این روش باعث کاهش سلول های چربی می شود، نمی توان مانع از افزایش اندازه سلول های چربی باقی مانده شود، بنابراین افراد باید از طریق ترکیب رژیم غذایی و ورزش یا جلسات کرایولیپولیز بیشتر کاهش چربی خود را حفظ کنند. روش کرایولیپولیز زمان بهبودی یا عوارض جانبی بسیار اندکی دارد. پس از جلسه درمان، چربی در طول یک دوره دو تا چهارماهه شکسته می شود و منجر به از بین رفتن چربی و لاغری موضعی می شود که کاملا طبیعی به نظر می رسد.

منابع:

دکتر کوروش صمدپور، melina

tehrancosmetics، تبیان،

behrooyanclinic

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *