ورزش مناسب برای لاغری شکم و پهلوها

چربی شکم یکی از مشکلاتی که خیلی از افراد با آن سروکار دارند، روشهای مختلفی برای کوچک کردن شکم وجود دارد، اما سالمترین و بی ضررترین راه از راه ورزش کردن است. از حرکات ورزشی زیر میتوان برای آب کردن چربی دور شکم و کمر و پهلوها استفاده نمود. حتماً به خاطر داشته باشید قبل از شروع جرکات با کمی نرمش کششی بدنتان را آماده کنید، با ما همراه باشید.

چه ورزشی برای لاغری موضعی خوب است؟


بهترین ورزش برای كاهش قطر ران یا چربی‌های لگن و شكم انجام ورزش‌های هوازی است. ورزش‌های هوازی به ورزش‌هایی گفته می‌شود كه برای مدت حداقل ۲۰ دقیقه ضربان قلب شما را به ۶۵ تا ۸۰درصد حداكثر میزان ضربان قلب می‌رسانند. در این ورزش‌ها، عضلات اصلی بدن مانند عضلات ران، بازو‌ها، عضلات سینه و پشت پا كه نیازمند اكسیژن بیشتری هستند به‌كار گرفته می‌شوند و بدن به چربی‌سوزی می‌افتد.

حرکت ورزشی برای سوزاندن چربی های شکم


دراز و نشست برويد

 دراز و نشست از ورزش های کاربردی برای سوزاندن چربی های شکم است‎ اگر می‌خواهيد چربی های شکم را آب کنید و شكم نداشته باشيد يكی از ورزش‌های كلاسيك اما كاربردی كه می‌توانيد انجام دهيد، حركت دراز و نشست است. در اين ورزش همه نواحی شكم  درگير می‌شوند.

به صندلی تكيه دهيد

حركت صندلی عضلات زیر شکم را درگیر و تقویت می کند. برای انجام درست اين حركت بايد به پشت دراز بكشيد و پاهاي‌تان را در وضعيت 90 درجه و نشسته روی صندلی قرار دهيد. دست‌ها كنار بدن قرار گرفته و انگشتان پا هم بايد كشيده باشند. با انجام دم، سرتان را از تشك جدا كنيد و بالا بياوريد و به سمت شكم‌تان بكشيد. دست‌های‌تان را هم از روی تشك‌برداريد و با يك فشار كف دست به زمين حداقل پنج‌بار اين حركت را انجام دهيد. حواس‌تان باشد كه حين انجام حركات بدن‌تان بايد همچنان بالا نگه‌ داشته شود. بعد از اين پنج‌حركت بازدم انجام دهيد. اگر بدن‌تان آمادگی لازم را دارد دست كم 100 بار اين حركات را تكرار كنيد.

با يک پا بچرخيد

برای اين كار بايد به پشت بخوابيد و ستون مهره‌های‌تان زمين را لمس كند. حالا يك پای‌تان را خم كنيد طوري كه حالت 90 درجه پيدا كند و ديگری را صاف و مستقيم به سمت بالا نگه داريد. كاری كه بايد انجام دهيد اين است كه يك دم انجام دهيد و پايی صاف را در جهت حركت عقربه‌هاي ساعت بچرخانيد. وقتي يك دور كامل چرخش را انجام داديد، می‌توانيد بازدم كنيد. حالا در مرحله بعد بايد این حركت ورزشی را خلاف جهت عقربه‌های ساعت انجام دهيد. به اين ترتيب يك حركت كامل را انجام داده‌ايد. بهتر است برای هر پا دست‌كم 10 بار اين حركت را  تکرار کنید.

  با چرخش پهلوها را آب كنيد

اگر غیر از شكم، پهلوها هم اذيت‌تان ميیكند، بايد آنها را هم ورزش دهيد تا چربيیها آب شوند. روی زمين بنشينيد و پای چپ‌تان را خم كنيد و پای راست‌تان را در حالی خم است درسمت بيرون پای چپ قرار دهيد. دست راست‌تان را پشت‌تان بگذاريد تا بتوانيد از بدن‌تان حفاظت كنيد. حالا وقتی می‌خواهيد دم انجام دهيد بازوی چپ را به سمت سرتان ببريد. با بازدم دست چپ را در سمت بيرونی زانوی راست قرار دهيد. كم‌كم سعی كنيد طوری بچرخيد كه شانه راست‌تان را ببينيد. بعد  عمل دم را انجام دهيد، تا ستون مهره‌ها بالا بيايد و با بازدم چرخش را بيشتر كنيد. در آخرين بازدمی كه انجام می‌دهيد چرخش را رها كنيد و پاها را جا‌به‌جا كرده و این حركت ورزشی را تكرار كنيد.

 دوچرخه بزنيد

برای انجام این حرکت ورزشی بايد به رو بخوابيد و پاها را دراز كنيد. دست‌های‌تان را پشت سر گذاشته و بازوها را هم رو به بيرون قرار دهيد. زانوی راست را به طرف قفسه سينه جمع كنيد و شانه چپ را سمت زمين ببريد. بايد تلاش كنيد بازوی چپ، زانوی راست را لمس كند. حالا به مركز برگرديد و شانه چپ را بكشيد تا بازوی راست زانوی چپ را لمس كند. وقتی اين كار را هم انجام داديد، می‌توانید حركت را تكرار كنيد. اگر انجام اين حركت برايتان سخت بود، می‌توانيد هر دو زانو را به طرف قفسه سينه جمع كنيد و دست‌های‌تان را دور ساق پا حلقه كنيد.

  حركت مورب انجام دهيد

اين ورزش برای پهلوهای‌تان بسيار مناسب است و می‌توانيد برای آب كردن آنها از اين حركت كمك بگيريد.برای انجام این حرکت ورزشی ، پاها را به عرض شانه‌ها باز كنيد و بايستيد. يك دم انجام دهيد و دست‌های‌تان را بالای سرتان قرار دهيد. حالا بازدم انجام دهيد و حين آن زانوهای‌تان را خم كنيد. پشت و باسن‌تان را رو به عقب بكشيد. كف دست‌های‌تان را مانند تعظيم ژاپنی‌ها به هم بچسبانيد و خودتان را به سمت راست و پايين بچرخانيد. برای اينكه حركت را درست و اصولی انجام دهيد، بايد بازوی چپ‌تان نزديك زانوی راست‌تان باشد. حواس‌تان باشد كه وقتی پشت و باسن‌تان را به عقب می‌دهيد، وزن بدن را روی آنها نيندازيد. در اينجا وزن بايد روی كف پا باشد.

  كوهنوردی كنيد

يكی از حركاتی كه كل عضلات شكم را درگير می‌كند، حركت كوهنوردی است. در اين حالت بايد در وضعيت فشار به بالا قرار داشته باشيد؛ به اين معنا كه دست‌های‌تان را روی زمين بگذاريد طوری كه زير شانه‌هايیتان قرار داشته باشد. پاهای‌تان را دراز كنيد؛ به گونه‌ای كه بدن‌تان روی يك خط صاف و مستقيم قرار داشته باشد. پشت‌تان را همچنان صاف نگه داريد و زانوی چپ‌تان را به سمت قفسه سينه‌تان خم كنيد. خيلی سريع حركت را عوض كنيد تا دوباره حركت را شروع كنيد. اما اين بار حركت را با پای راست انجام دهيد. این حرکت را 15 بار تکرار کنید.

وزنه بزنید

شاید فکر کنید وزنه زدن تنها مناسب افرادی است که رشته های بدنسازی و وزنه برداری را به طور حرفه ای انجام می دهند اما این فکر اشتباه است چرا که شما هم با توجه به میزان توانایی بدنی خود می توانید این حرکات را انجام دهید تا شکم تان تا حد ممکن کوچک شود.

منابع:

آکاایران، بیتوته، banisport، سیمرغ، نمناک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *